Протягом 9 місяців 2022 року внаслідок незаконного вилову риби та раків довкіллю завдано збитків на суму понад 41 млн гривень
Державна екологічна інспекція України
Фахівцями Держекоінспекції з початку року здійснено майже 500 заходів контролю з виявлення незаконного вилову водних ресурсів та складено понад 2000 адмінпротоколів на порушників природоохоронного законодавства.
Найбільше фактів порушення правил рибальства, а саме 164, зафіксовано державними інспекторами ДЕІ Придніпровського округу (Дніпропетровська та Кіровоградська області). У результаті здійснено розрахунок шкоди, завданої державі на загальну суму понад 16 млн гривень.
Серед найрезонансніших порушень інспекторами округу встановлено факт браконьєрства на Кіровоградщині на початку травня 2022 року в акваторії нижнього б’єфу греблі Кременчуцької ГЕС Кам’янського водосховища річки Дніпро біля м. Світловодськ. Тоді під час здійснення спільних заходів з працівниками ГУНП в Кіровоградській області з охорони водних біоресурсів було виявлено незаконно встановлені заборонені знаряддя лову у вигляді 12 сіток, з яких дістали риби загальною вагою майже 270 кг на суму понад 2,43 млн гривень.