Чому потрібна цифрова дерегуляція у довкіллєвій сфері та як вона впливає на роботу бізнесу
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України
Про це сьогодні на брифінгу у Медіацентрі Україна розповів заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Yevhenii Fedorenko.
За результатами аналізу, проведеного Міндовкіллям з Державна регуляторна служба України та Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» сьогодні у сфері захисту довкілля діє 127 погоджень або дозвільних документів. З них 38 є неефективними, а отже потребують скасування.
“Зауважу, що мова не про відмову від того, що вкрай потрібне державі, а про інвентаризацію новел, які вводилися багато років тому, але сьогодні є нежиттєздатними. Водночас ми йдемо ще далі й те, що залишаємо, робимо максимально простим для бізнесу. За ініціативою Міністра Руслан Стрілець міністерство створило ЕкоСистему – єдину національну онлайн платформу у довкіллєвій сфері. І почало наповнювати її екологічною інформацією, цифровізувати реєстри та автоматизовувати адміністративні послуги”, – зазначив заступник Міністра.
Наразі із 29 послуг у сфері захисту довкілля на ЕкоСистемі маємо вже 9 оцифрованих. З них 5 надаються повністю у форматі «peopleless», тобто взагалі без участі чиновника. Лише цього року онлайн послугами скористалося понад 10 000 підприємців. На проходження процедур вони витратили в середньому 5 хвилин замість 2 місяців. При цьому зекономили майже 92 млн грн непрямих витрат, які раніше йшли на відрядження, папір, друк, консалтинг тощо.
Загалом ЕкоСистемою користується 25 000 підприємців. За цей час ними подано майже 65,5 тис. звернень щодо отримання онлайн послуг.
“Ми ж не зупиняємося на досягнутому та маємо амбітні плани. У 2023 році на ЕкоСистемі запрацює е-Кабінет підприємця. В ньому буде доступна вся корисна довкіллєва інформація. Але найголовніше, бізнес зможе ще швидше працювати, отримувати онлайн послуги та подавати звітність. Відтак ми продовжуємо працювати над цифровою дерегуляцією сфери захисту довкілля. Адже Міністр має принципове бачення – у довкіллєвій сфері мають діяти сучасні прозорі відносини між державою, бізнесом та громадськістю”, – зазначив Євгеній Федоренко.
Міндовкілля дякує командам Державної регуляторної служби, Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» за проведене дослідження та плідну співпрацю.