Тепер офіційно: вебресурс “ЕкоЗагроза” став частиною єдиної національної онлайн платформи “ЕкоСистема”
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України
Уряд на своєму засіданні схвалив відповідні зміни до Положення про Єдину екологічну платформу “ЕкоСистема”.
“ЕкоЗагроза” – це вебсайт і мобільний додаток, який був створений Міндовкіллям ще на початку широкомасштабного вторгнення рф в Україну. Його мета – інформувати українців про стан довкілля у кожному куточку України, а також фіксувати екологічні загрози та злочини. Адже у воєнний час людям важливо мати джерело перевіреної інформації, а для нас цінне кожне повідомлення про завдану шкоду природі. Від цього залежить, який рахунок буде виставлено окупанту. Із самого початку “ЕкоЗагроза” створювалася як невід’ємна частина та продовження єдиної екологічної платформи “ЕкоСистема”, з якої фактично ще до війни ми розпочали масштабну цифровізацію довкіллєвої сфери”, – прокоментував Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.
За його словами, через ресурс “ЕкоЗагроза” українці вже повідомили міністерству про понад 2,2 тис. фактів впливу воєнних дій на довкілля та іншу завдану шкоду природі.
Загалом до проєкту долучилося понад 18 тис. людей – експерти, представники громадських організацій, ІТ-фахівці та небайдужі громадяни.
Водночас застосунком користуються не лише в Україні. Ним цікавляться і мешканці США, Польщі, Німеччини, Франції, Сполученого Королівства, Нідерландів, Чехії, Італії, Швейцарії тощо. Адже ресурс доступний в англомовній версії. Як правило, за допомогою застосунку іноземці відслідковують рівень радіації на території України, оскільки до цієї теми сьогодні прикута увага всього світу.
“Не дивлячись на намагання ворога залишити українців у суцільній темряві, без зв’язку, в інформаційному вакуумі, ми продовжуємо працювати. Адже знаємо, що мрії та плани окупантів ніколи не здійсняться, їм не зламати Український народ та його прагнення до цивілізованого життя. Тому одним з пріоритетів нашого міністерства залишається цифровізація процесів. Ми хочемо, щоб якісна інформація про стан довкілля була у кожного в смартфоні – у зручному, зрозумілому форматі, тоді, коли це потрібно. А комунікація громадськості, бізнесу та держави у довкіллєвих питаннях продовжувала ставати ще більш відкритою, простою та сучасною”, – зазначив Руслан Стрілець.
Нагадаємо, “ЕкоСистема” https://eco.gov.ua/ – єдина загальнодержавна екологічна автоматизована інформаційно-аналітична система, інтегрована з порталом «Дія». Вона була запущена у тестовому режимі у травні 2021 року. У жовтні 2021 року Уряд постановою №1065 надав їй офіційного статусу.
Як відзначають у Міндовкіллі, «ЕкоСитема» покликана забезпечити доступ до екологічної інформації, відкрити максимальну кількість екологічних реєстрів, а також перевести в онлайн адміністративні послуги у сфері захисту довкілля.
“ЕкоЗагроза”- вебресурс та мобільний застосунок, створений для фіксації екологічних загроз на території України. На “ЕкоЗагрозі” кожен може дізнатись достовірну інформацію про стан довкілля у різних регіонах України, а також повідомити державу про виявлені факти завдання шкоди природі.
Проєкт реалізовано за підтримки проєкту TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах.