На найбільшій виставці технологій Consumer Electronics Show були представлені українські стартапи зі збереження довкілля
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України
У Лас-Вегасі на найбільшій виставці споживчих технологій у світі Consumer Electronics Show (CES) у павільйоні Ukraine Startup українська технологічна делегація представила унікальні стартапи. Частина з них сприятиме порятунку Планети та країни.
Така виставка проводиться щорічно у США. Цьогоріч провідною темою стали технології, які допомагають вирішувати найбільші виклики світу, зокрема, в галузі продовольчої, політичної та екологічної безпеки, прав людини. Загалом із 3200 компаній-учасниць події майже половина приїхали з-за меж США. Не допустили до участі тільки російські компанії. Натомість українська делегація представила одразу 12 стартапів.
Участь України та робота українського павільйону на виставці CES 2023 стали можливими завдяки спільним зусиллям Міністерство цифрової трансформації України, Українського фонду стартапів (USF), Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України», Western NIS Enterprise Fund, UVCA та GIST Net.
Про які довкіллєві стартапи йдеться?
- Releaf PAPER & BAGS – перший у світі виробник паперової упаковки з опалого листя. Завдяки цій технології в атмосферу викидається на 78% менше вуглекислого газу порівняно з традиційним виробництвом целюлозного паперу. А кожна тонна листового паперу рятує від вирубки 17 дерев.
- rekava – бренд створює біорозкладні стаканчики з переробленої кавової гущі. Після початку війни Rekava почала виготовляти ароматичні свічки у використаній тарі з меленої кави. Аромати присвячені українським містам. Так, наприклад, львівські свічки мають кавовий аромат, кримські – виноградний, херсонські – аромат кавуна.
- Melt Water Club представив технічне рішення для отримання питної води преміумкласу завдяки інноваційній технології Freezing Process. Це дозволяє у 5 разів зменшити використання прісної води та в 9 разів знизити витрати електроенергії при виробництві.
- OptySun filters представила технологію очищення та знезараження води в будь-яких умовах. Спеціальні фільтри можуть працювати як від сонячного світла, так і від джерела електроенергії. Один фільтр забезпечує 5 щоденних порцій води кожні 30 хвилин.
Дякуємо українським винахідникам, що попри війну продовжуєте розвивати українські технології та створювати нові продукти світового рівня! Пишаємося вами!