Київщина може стати пілотною для участі в ініціативі ЄС щодо «зеленої» відбудови міст «Фенікс»
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України
Про це йшлося на зустрічі Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця та Комісара ЄС з питань навколишнього середовища, океанів і рибальства Віргініюса Сінкявічюса з місцевою владою Бучі, Ірпеня, Броварів, Борисполя, Фастова та Бородянки. Вони обговорили плани та першочергові проєкти “зеленої” відбудови міст.
Київщина стала однією з перших областей, що постраждали від повномасштабного вторгнення рф. Лише в одному Ірпені через бойові дії зруйновано та пошкоджено 70% міста.
Руслан Стрілець: “Безумовно, відбудова міст має бути «зеленою». І тут про все – від проєктування реконструкції до сонячних панелей та фарб, використаних під час реставраційних і будівельних робіт. Спілкування з головами громад вкотре переконало, що Київщини готова впроваджувати якісні зміни на своїх територіях та розв’язувати наявні проблеми. Міські голови розуміють, які кроки треба робити й куди рухатись. І вже навіть є певні результати. Міста потроху відновлюються”.
На думку голів громад, надзвичайно важливими та найпершими проєктами з реконструкції міст мають стати створення сучасної системи поводження з відходами, енергоефективність, якісне водопостачання та очищення стічних вод.
Нагадаємо, що через постійні російські атаки, лише на Київщині було утворено 144 тис. тонн відходів руйнації. І саме Київська область була першою в Україні, хто почав якісно розв’язувати цю проблему.
Руслан Стрілець наголосив очільникам міст, що вони мають обов’язково використати таку унікальну можливість від ЄС та подавати свої проєкти відбудови для участі у конкурсі в рамках ініціативи «Фенікс».