Робоча зустріч керівництва Державної екологічної інспекції з представниками ООН
Державна екологічна інспекція України
Попри ракетну загрозу під час повітряної тривоги, у бомбосховищі представництва ООН в Україні відбулась робоча зустріч керівництва Державної екологічної інспекції з представниками ООН.
Зокрема, Інгер Андерсен, заступниця Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй та Директорка-виконавиця Програми Організації Об’єднаних Націй з навколишнього середовища (ЮНЕП), висловила беззаперечну підтримку нашій сміливій і незламній державі та народові України, вона зауважила, що безумовною позицією ООН є те, що військова агресія з боку рф є загальновизнаним світовою спільнотою безпідставним та протиправним порушенням територіальної цілісності незалежної та суверенної держави.
Т.в.о. Голови Держекоінспекції Ігор Зубович повідомив про загалом тяжку екологічну ситуацію в державі, значні зусилля співробітників Держекоінспекції, які постійно, попри значну загрозу їх життю, здійснюють розрахунок шкоди завданої навколишньому природному середовищу, згідно з відповідними Методиками. З метою координації вищевказаної діяльності на базі Держекоінспекції було створено Оперативний Штаб, до складу якого увійшли представники багатьох державних виконавчих та правоохоронних органів, депутатського корпусу. А також зазначив про важливість визнання вказаних Методик, затверджених наказами Міндовкілля, що зареєстровані в Мін’юсті, на світовому рівні з метою забезпечення невідворотного стягнення в повному обсязі усієї шкоди, яка завдана державою-агресором Україні.
Крім того, Ігор Зубович подякував за раніше надану допомогу в рамках запрошення The United Nations Environment Programme (Екологічна Програма ООН) представникам підрозділів інструментально-лабораторного контролю Держекоінспекції, за яким у період з 21 по 25 листопада 2022 вони взяли участь у навчальному семінарі з оцінки забруднення територій України, який проводився у Швейцарському федеральному навчальному центрі (Шварценбург).
Перший заступник Держекоінспекції Дмитро Заруба зазначив, що вказаною програмою тренінгу були передбачені як основні теоретичні навчання з оцінки забруднення території, так і практичні заняття з відбору проб, використання приладів у польових умовах, зберігання та транспортування проб, правила охорони праці та безпеки.
На нараді було згадано питання, щодо започаткування разом з партнерами з розвитку «ПРОООН» спільно з урядом Швеції, Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України та Держекоінспекцією проєкт «Зменшення ризиків довгострокових екологічних катастроф в Україні шляхом створення Координаційного центру з оцінки шкоди довкіллю», яким передбачається загальне фінансування міжнародної технічної допомоги нашій державі у розмірі майже 7 млн євро, та який наразі знаходиться у стані практичного втілення.
Інгер Андерсен, в свою чергу, зазначила, що аерокосмічна зйомка постраждалих в наслідок військових дій територій нашої країни, значно допоможе у повноцінному визначенні розміру завданих навколишньому природному середовищу збитків. Також додала, що представники ООН будуть раді співпрацювати та надавати допомогу у процесі відповідного нормативного врегулювання під час відновлення та відбудови нашої держави, визначені вартості зруйнованої інфраструктури та житлового фонду через безпідставну та підступну збройну агресію з боку рф.
Також на нараді було зазначено, що відновлення промисловості України повинно буде відбуватись у максимальній відповідності до міжнародних стандартів, зокрема, стандартів ЄС, з обов’язковим подальшим екологічним контролем промисловості відповідно до європейських стандартів із залученням громадськості.
Дякуємо колегам за плідну зустріч та готовність надавати практичну та методологічну допомогу Україні!
Працюємо на перемогу!