Україна та Німеччина напрацюють спільні кліматичні ініціативи, які будуть представлені на наступній Кліматичній конференції СОР28
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України
Німеччина готова допомогти Україні у підготовці до наступної Кліматичної конференції СОР28 та розпочати відповідні консультації вже зараз.
Про це йшлося у Берліні під час двосторонньої зустрічі заступника Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олександр Краснолуцький із Державним секретарем Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, Послом клімату Німеччини Anna Lührmann
Німецькі колеги відзначили організований Україною павільйон на минулорічній конференції СОР27 та висловили свою підтримку.
Цього року Німеччина планує ініціювати обговорення на СОР28 саме питань кліматичних фінансів.
Anna Lührmann також наголосила, що Україні важливо вже зараз будувати свою політику щодо відновлення на зелених екологічних стандартах, а також провести децентралізацію мереж енергопостачання.
Німеччина вже давно слідує принципу, що будь яка енергія, яка виробляється, має бути зеленою. Тож країна готова ділитися власним досвідом. Ефективна національна кліматична політика не лише сприяє зменшенню використання енергетичних та природних ресурсів, але і є відчутною для громадян, наприклад, впливаючи на зменшення їх рахунків на оплату комунальних послуг.
Окремо торкнулися питання сталого відновлення та використання сільськогосподарських земель України.
За словами Олександра Краснолуцького, Україні цікаві кліматичні ініціативи у секторі сільського господарства. Адже 70% наших територій є сільськогосподарськими. Тому досвід Німеччини у інституційній розбудові сільськогосподарського виробництва з урахуванням кліматичної політики є досить цінним для України.
Також заступник Міністра розповів колегам про шкоду, яка завдається сьогодні українському довкіллю від дій росії та нові ризики, які постають перед цивілізованим світом через дії рф на Каховському водосховищі.
Anna Lührmann у грудні минулого року відвідувала Україну, тож на власні очі бачила наслідки війни для людей та довкілля. Тому Німеччина висловлює свою солідарність та готова й надалі підтримувати Україну.
Заступник Міністра подякував Уряду Німеччини за допомогу, яка наближає нашу країну до Перемоги.