Збройна агресія поставила під ризик сталий розвиток не тільки України, а й усього світу
Без водного балансу у світі немає ні економічного, ні соціального, ні політичного балансу. Ми не можемо говорити про сталий розвиток допоки питання доступу до питної води не вирішено.
Про це заявив на полях Конференціі ООН «Вода для сталого розвитку» під час Інтерактивного діалогу 5 – Десятиліття водних дій: прискорення реалізації цілей Десятиліття, зокрема через План дій Генерального секретаря ООН.
Закликав міжнародну спільноту невідкладно посилити свої дії, щоб притягнути російського агресора до відповідальності. Діяти більш сміливо, більш інтегровано на глобальному, національному та регіональному рівнях. Адже російська війна на території України згубно впливає на всі сфери життя сучасного суспільства.
росія ускладнює всі прогресивні процеси у світі. Ця недокраїна порушла нашу водну безпеку ще в 2014 році й продовжує це робити ще масштабніше.
Попри це, Україна навіть в умовах війни продовжує впроваджувати стале управління водними ресурсами, щоб досягти цілей Десятиліття, зокрема Глобальної Цілі 6 «Чиста вода та належні санітарні умови». Україна працює над Планом «зеленого» відновлення та післявоєнної відбудови. Для водного сектору такими планами є плани управління річковими басейнами. Уже підготовлено проєкти для 9 річкових басейнів і вони будуть доповнені програмою заходів до кінця поточного року.
Ми в Міндовкілля чітко усвідомлюємо, наскільки це важливо не лише для нашої держави, але й ситуації у світі. За нашим повоєнним відновленням завтра будуть стежити не менше, ніж за розвитком подій на фронті сьогодні.
І поки росія ганьбить людство як вид, – це ми вже бачимо за наслідкам бойових дій для довкілля, – ми, українці, мусимо втілити наші повоєнні плани в життя й зробити все, щоб у наших дітей також було здорове довкілля.