Україна та Румунія завершили транскордонні консультації щодо будівництва об’єкта транспортної інфраструктури на Одещині

Торік у червні до Міндовкілля надійшло повідомлення від підприємства ТОВ СП «НІБУЛОН» щодо будівництва об’єкта транспортної інфраструктури в м. Ізмаїл на Одещині.

Відповідно до Конвенції Еспо, така діяльність підлягає проведенню транскордонних консультацій із державами, чиї інтереси зачіпають такі роботи.

Після повідомлення Україною про свої наміри, Румунія висловила зацікавленість у проведенні консультацій з оцінки впливу на довкілля.

Протягом 10 місяців відбувались транскордонні консультації: від скоупінгу до Звіту з оцінки впливу на довкілля та обговорення ймовірних ризиків та впливів на довкілля від проведення робіт по даному об’єкту.

Днями Міндовкілля провело експертні консультації з Румунією щодо цих робіт та відповідності їх вимогам Конвенції Еспо.

🤝У результаті, Україна та Румунія домовилися про підписання протоколу про завершення консультацій. Ми домовилися, що Україна надасть Румунії інформацію про остаточне рішення щодо будівництва цього об’єкта (у разі прийняття такого), як це передбачає Конвенція Еспо.

Успішне проведення консультацій стало ще одним свідченням відкритості та надійності України як партнера на міжнародній арені.

Команда Міндовкілля продовжує докладати зусиль для виходу України зі статусу «non-compliance» за Конвенцією Еспо.

Нагадаємо, що 18 листопада 2022 року Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець та Міністр захисту навколишнього середовища, вод і лісів Румунії Tánczos Barna підписали Угоду про імплементацію Конвенції Еспо. Що також дозволить надалі зменшити строки транскордонних консультацій.

🖇Довідково:

▪️Конвенція Еспо – це міжнародний договір, що зобов’язує держави проводити оцінку впливу на довкілля комерційних проєктів у випадку, коли такі проєкти можуть вплинути на довкілля іншої держави.

▪️Мета – запобігти значному шкідливому транскордонному впливу, а також його зменшення і контроль за ним.