Перша створена робоча група при Міндовкілля вже почала опрацьовувати перекладені висновки НДТМ
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України
Представники державних органів, бізнесу, громадськості, науковці та експерти працюють над довідковим документом з найкращих доступних технологій та методів управління для виробництва цементу, вапна та оксиду магнію.
“Останні кілька років міністерство разом з експертами та профільним Комітетом Верховної Ради активно працювали над імплементацією в Україні європейської Директиви про промислові викиди. Попри війну ми не припинили цю роботу. Адже реформа зменшення та контролю промислового забруднення дасть старт екомодернізації та відновленню вітчизняної промисловості”, – зазначила заступник директора департаменту запобігання промисловому забрудненню та кліматичної політики Міндовкілля Юлія Морозова.
За її словами, повоєнна відбудова має відбуватись виключно з впровадженням найкращих доступних технологій, шляхом декарбонізації підприємств та слідування «Європейському зеленому курсу». Тому наразі Україна має ефективно використати час та підготуватися до введення нових підходів та стандартів.
“Зі створенням цієї Робочої групи ми розпочинаємо роботу з впровадження кращого європейського досвіду зменшення промислового забруднення в нашій країні. Однак важливо, щоб Україна у найближчий час прийняла євроінтеграційний законопроєкт № 6004-д «Про забезпечення конституційних прав громадян на безпечне для життя і здоров’я довкілля». Саме він дасть практичний старт реформі”, – наголосила Юлія Морозова.
У ЄС, куди прямує Україна, в рамках Директиви 2010/75/ЄС діє 32 довідкових референтних документи з найкращих доступних технологій та методів управління/BREFs (BREFs), 20 висновків НДТМ (BATC) та 2 REF. Міндовкіллям спільно із експертами проєктів GIZ “BAT for Ukraine”, “GIZ Energy efficiency” та “APENA 2” здійснюють їх переклад.
Наразі у рамках Робочої групи учасники працюють над текстом перекладеного довідкового документу з НДТМ для виробництва цементу, вапна та оксиду магнію. Зокрема, у частині узгодження технічної термінології.
Загалом по кожному із НДТМ будуть створені окремі робочі групи для їх ефективного опрацювання.