Уряд дозволив створення локальних охоронних зон для збереження біорізноманіття
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України
Кабінет Міністрів України затвердив Порядок створення охоронних зон для збереження біорізноманіття у лісах та Порядок створення охоронних зон для збереження об’єктів Червоної книги України.
Такі охоронні зони можуть створюватися для збереження:
- Об’єктів Червоної книги України;
- Регіональних рідкісних видів;
- Типових та унікальних екосистем;
- Видатних та найстаріших дерев.
Руслан Стрілець: “Практика швидкого створення охоронних зон навколо цінних видів чи оселищ успішно показала себе у західних країнах. Цей досвід стане корисним Україні в умовах повоєнного відновлення довкілля. Адже такий гнучкий режим дозволяє адаптувати охоронну зону для збереження абсолютно різних видів та оселищ”.
Охоронні зони створюються для збереження невеликих місцевостей червонокнижних рослин у лісі або ж, як приклад, гнізда червонокнижного птаха на кшталт лелеки чорного.
Відтепер і в українському законодавстві з’явилася можливість створення таких охоронних зон.
Ініціювати їх створення можуть будь-які юридичні особи, у тому числі громадські організації або ж науково-дослідні установи.
Важливо, що Порядки встановлюють лише мінімальні вимоги до режиму охоронних зон. Тож не створюється надмірне регулювання і залишається можливість встановити оптимальний для конкретних об’єктів захисту режим охоронної зони.