В Офісі Президента відбувся брифінг з питань безпеки для бразильської делегації на чолі з головним радником Президента Бразилії
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України
Які виклики спровокувало вторгнення рф в Україну – це питання обговорювали в Офісі Президента під час брифінгу з питань безпеки для бразильської делегації на чолі з головним радником Президента Федеративної Республіки Бразилія Селсо Аморімом.
У заході взяли участь керівник Офісу Глави держави Андрій Єрмак, заступники керівника Офісу Глави держави Ігор Жовква та Роман Машовець, радник – уповноважена Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’я Герасимчук та Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.
Під час брифінгу обговорювали питання поточної ситуації на фронті, постійних ракетних атак росії на українців, депортації українських дітей, а також впливу злочинних дій рф на довкілля.
За словами Андрія Єрмака, єдиний план, здатний припинити російську агресію в Україні, – це українська формула миру. Керівник Офісу Глави держави висловив сподівання на подальшу виважену позицію Бразилії й особисто Президента Лули да Сілви щодо російської збройної агресії РФ проти України.
Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець розповів про шкоду, завдану рф українському довкіллю.
“Ми вже зафіксували понад 2 тисячі випадків шкоди довкіллю. Розмір завданих збитків перевищує 50 млрд доларів. Водночас довкілля не має кордонів, тож наслідки воєнних дій в Україні відчуватиме весь світ”, – зазначив Руслан Стрілець.
За його словами, війна розпочата росією в Україні вже призвела до засмічення земель, забруднення водойм та повітря, знищення лісів та заповідників:
- від війни постраждала третина українських лісів;
- 20% природоохоронних територій України також уражені війною;
- під загрозою 35% біорізноманіття Європи, яким володіє Україна;
- росія окупувала 740 українських родовищ корисних копалин;
- приблизно 30% нашої території забруднено боєприпасами;
- росія своїми діями сприяє і посилює кліматичну кризу. Шкода, нанесена війною клімату, оцінюється у 33 млн тонн додаткових викидів парникових газів в атмосферу.
“Сьогодні маємо новий виклик. Ситуація із терористичними діями росії на Каховському водосховищі може мати колосальні наслідки. Це ризик, що без питної води можуть залишитись більше мільйона українців”, – наголосив Міністр.
За його словами, після Перемоги Україна матимемо ще багато роботи щодо обрахунку збитків та відновлення довкілля. Однак спільно з міжнародними партнерами зможе довести справу до кінця та стягнути з рф репарації за зруйноване.