Близько 146 мільярдів гривень. Така орієнтована сума завданих довкіллю збитків від підриву росією дамби Каховської ГЕС
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України
Руслан Стрілець: близько 146 мільярдів гривень. Така орієнтована сума завданих довкіллю збитків від підриву росією дамби Каховської ГЕС.
Масштаб всіх збитків, завданих довкіллю війною нині, складно порахувати через неможливість зібрати всі дані.
Про це учора Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець розповів на першому засіданні Міжнародної групи, яку очолюють Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак та екс-віце-прем’єр-міністр, колишній міністр закордонних справ Швеції Маргот Вальстрем.
У форматі онлайн під час засідання також висловилися комісар ЄС з питань довкілля, океанів і рибальства Virginijus Sinkevičius, професор, генеральний директор Європейського кліматичного фонду Лоранс Тубіана та член парламенту Аландських островів, член Екоцидного альянсу Саймон Холмстрьом.
“Підрив росіянами Каховської ГЕС – спланований терористичний акт. Він повністю підпадає під визначення екоциду. Важливо, щоб цей термін отримав чітке визначення у Римському статуті. Це потрібно не лише Україні, це потрібно всьому цивілізованому світу, щоб надалі в жодної країни не виникало намірів так зухвало знищувати довкілля”, – зазначив Руслан Стрілець.
Очільник Міндовкілля висловив впевненість, що ця Міжнародна екологічна група напрацює комплексний документ, який допоможе оцінити наслідки війни для навколишнього середовища. Розробить рекомендації для пошуку механізмів притягнення агресора до відповідальності за екологічні злочини та концепцію відновлення довкілля.
“Уряд сьогодні робить безпрецедентні кроки, аби люди, які зазнали втрат через війну могли отримати допомогу. Природа ж мовчазна жертва цієї війни. Вона не може звернутися у Дію, що у неї зруйнована домівка. Тому ми маємо зробити максимум, щоб росія заплатила за екоцид”, – зазначив Руслан Стрілець.
Заява Міжнародної робочої групи високого рівня щодо екологічних наслідків війни>> http://surl.li/ipnxg