Лісова реформа потребує змін до законодавства
Говорили про це під час зустрічі з учасниками міжфракційного депутатського об’єднання «Відновлення та розвиток лісів України», народними депутатами Олександром Матусевичем, Миколою Задорожним, Валерій Стернійчуком, Костянтином Косай, Геннадієм Косай, Іваном Калауром, Людмилою Марченко, Іриною Констанкевич, Тетяною Грищенко.
Результати роботи ДП “Ліси України” за перші 5 місяців 2023 року свідчать про успішність реформи лісової галузі. Навіть за умови низького попиту на деревину та відмови від державних субвенцій маємо рекордний прибуток та обсяг капітальних інвестицій, зростає рівень рентабельності виробництва.
Завдяки централізації управління запроваджені прозорі закупівлі, удосконалюється система боротьби з незаконними рубками. Значні ресурси спрямовуються на програму Президента «Зелена країна».
Тобто реформа довела не лише життєздатність, але й високу ефективність.
Продовження реформування пов’язане із законодавчими змінами. Є декілька фундаментальних для галузі законопроєктів, які потребують уваги законотворців.
Обговорили також інші питання, які хвилюють представників депутатського об’єднання. Насамперед це захист інтересів працівників галузі, місцевого населення, громад, малих та середніх підприємців.
Повідомив шановним колегам, що реформа дала можливість на 70% підвищити зарплати співробітників лісових господарств нересурсних регіонів південних і східних регіонів країни.
За підсумками року зростуть відрахування в бюджети місцевих громад. З’являться нові лісові дороги, що є значним вкладом «Лісів України» у розвиток місцевої інфраструктури.
Наразі «Ліси України» створило великі запаси паливної деревини та двома руками підтримує ініціативу щодо створення програм забезпечення дровами родин-переселенців, соціально незахищених громадян, мешканців прифронтових районів.
Загалом наша компанія проводить відкриту та соціально орієнтовану політику – ми завжди готові до взаємодії з представниками місцевого самоврядування, профспілками, екологічною спільнотою.
Домовилися з представниками МФДО щодо продовження співпраці.
Переконані, що трансформація лісової сфери має відбуватись у діалозі із суспільством.