Співпраця з міжнародними партнерами – важливий фактор розвитку рибної галузі

Державне агентство меліорації та рибного господарства України 

15-16 червня 2023 року українська делегація на чолі із заступником Міністра аграрної політики та продовольства України Віталієм Головнею взяла участь у Конференції високого рівня TAIEX «Аквакультура як ключовий фактор сталої продовольчої безпеки – Україна, Молдова, Грузія».

Захід, організований Генеральним Директоратом з морських справ та рибальства (DG MARE) та Генеральним Директоратом з питань політики сусідства та переговорів щодо розширення (DG NEAR) Європейської Комісії, відбувся у м. Брюссель (Бельгія).

Участь у Конференції взяли представники Європейської Комісії, європейських держав, бізнес середовища, асоціацій виробників продукції аквакультури, міжнародних організацій та ін.

Головною метою заходу став обмін передовими практиками між країнами ЄС та державами-партнерами у рамках Інструменту технічної допомоги та обміну інформацією (TAIEX) для України, Грузії і Молдови щодо розвитку стійкої аквакультури для забезпечення продовольчої безпеки. А також обговорення питань інтеграції секторів аквакультури цих країн у європейський правовий простір.

Віталій Головня наголосив, що наразі розвиток вітчизняної аквакультури стримується через військову агресію рф та її наслідки. Зокрема, руйнування російськими військами греблі на Каховському водосховищі – одне з найбільш яскравих свідчень терористичних дій росії в Україні. Внаслідок чого, окрім значних соціально-економічних збитків, прямі та непрямі збитки очікуються і у сільському та рибному господарстві, зокрема, через знищення нерестових та нагульних площ, а також ймовірну масову загибель водних біоресурсів.

Водночас Віталій Головня підкреслив, що важливим фактором для розвитку рибної галузі України є співпраця з ЄС, Туреччиною, Норвегією, Світовим Фондом дикої природи, тощо. У рамках якої відбуваються навчання українських спеціалістів, реалізовані проекти технічної допомоги.

«Україна завжди відкрита до діалогу та розвитку як дво- так і багатосторонньої співпраці для забезпечення сталого розвитку аквакультури. Ми переконані, що розширення співпраці на міждержавному та регіональному рівнях, підтримка міжнародної спільноти сприятиме якнайшвидшому відновленню нашого сектору аквакультури від наслідків агресивної війни, а також підвищить його стійкість з урахуванням викликів сьогодення», – резюмував Віталій Головня.

Більше інформації на телеграмканалі Держрибагентства https://t.me/dargme