До Одеської затоки повернулися мармурові краби та червонокнижні морські коники

Стан морської води в акваторії Одеської затоки після надзвичайної ситуації, що виникла через теракт рф на Каховській ГЕС стабілізувався.

За даними вимірювань проб можна зробити висновки, що стан морської води значно покращився, солоність та інші показники досягли нормованих сезонних значень.

Інтенсивність природних процесів самоочищення, які зараз відбуваються в морській екосистемі – не мають аналогів у відомих локальних технологіях покращення якості водного середовища. Тому у даному випадку сприятливі кліматичні і гідрологічні умови, прискорюють природні процеси біологічного та гідролого-гідрохімічного очищення.

За інформацією вчених із Інституту морської біології, кількість біологічної речовини, тобто залишки очерету, що затопило узбережжя після вибуху ГЕС, значно скоротилося. Сьогодні воно мінімальне. На дні залишаються окремі гілки та рослинні залишки, але це вже зовсім не та картина, що була раніше.

Департаментом охорони здоров’я Одеської обласної державної адміністрації поінформовано, що епідеміологічна ситуація з інфекційної захворюваності в Одеській області контрольована, кількість хворих на кишкові інфекції нижча за сезонну захворюваність.

Автор фотоконтенту – Кудренко С.А. науковий співробітник відділу екології крайових угруповань ДУ “Інститут морської біології НАН України”