У грудні 2022 року сформовано 3 організації водокористувачів

Державне агентство меліорації та рибного господарства України 

Нагадаємо, першою в Україні організацією водокористувачів з символічною назвою «ПЕРША» стала організація у межах Трушівської зрошувальної системи, що на Черкащині, наступною була ОВК у межах Суворовської зрошувальної системи, що на Одещині, яка іменується «ВОДА ЖИТТЯ».

Сьогодні до трійки новосформованих ОВК долучилася організація водокористувачів «ДНІПРО ВОДА», що розташована у межах зрошувальної системи Дніпровського району Дніпропетровської області. Ініціатором виступило ПП «Перемога АВК», яке вирощує зернові та технічні культури на зрошуваних землях.

У межах Кільченської зрошувальної системи, яка охоплює понад 22 тис. га, ПП «Перемога АВК» є найбільшим водокористувачем (усього на системі понад 40 водоспоживачів). Протягом останніх років підприємством збільшувалися площі поливу, зокрема введено в експлуатацію понад 2 тис. га зрошуваних земель, які включають в себе: понад 52 км поліетиленових трубопроводів, 5 сучасних насосних станцій із загальною подачею води 5460 м3/год, понад 5 км кабельних ліній електропостачання, 37 дощувальних машин, з яких 22 обладнані системами віддаленого керування iControl. На наступний рік заплановано збільшення площ зрошення ще на 450 га.

Наразі Кільченська зрошувальна система, яка була побудована ще у 60-х роках минулого століття і складалася в основному з відкритих бетонних та земляних каналів, має всі шанси на відновлення своїх проектних потужностей. Водночас фермери, які обслуговуватимуть цю меліоративну інфраструктуру, впроваджуючи високотехнологічні системи зрошення, отримуватимуть гарантовані стійкі та якісні врожаї.

Нагадаємо, створення організацій водокористувачів – це адаптований під унікальні потреби та меліоративну інфраструктуру України світовий досвід з управління меліоративною мережею. Він дає можливість користувачам самим керувати меліоративними об’єктами та забезпечувати ощадливе використання води і коштів на її подачу або відведення, залучати інвестиції у сферу водокористування, застосовувати нові енерго- та водозаощадливі технології і у результаті підвищити конкурентоспроможність української аграрної продукції у світі.