22 травня – Міжнародний день біорізноманіття

🔰Щороку, 22 травня, світ відзначає Міжнародний день біорізноманіття, проголошений Генеральною Асамблеєю Організацій Об’єднаних Націй у 2000 році на честь прийняття 22 травня 1992 року Конвенції про біорізноманіття. Цей день покликаний покращити розуміння значення біорізноманіття та важливості його збереження.

Біологічне різноманіття є основою для життя та основних послуг, що надаються екосистемами. Біорізноманіття підтримує добробут людей та сталий розвиток у всіх сферах діяльності, у тому числі в галузях економіки, таких як сільське та лісове господарство, рибальство, туризм та інших. Зупинивши втрати біорізноманіття, ми інвестуємо в людей, в їхнє життя та благополуччя.

Щороку міжнародна спільнота відзначає цей день низкою заходів – проведенням тематичних семінарів, конкурсів, виставок, зустрічей, просвітницьких та інформаційних кампаній. Більше інформації щодо Міжнародного дня біорізноманіття – 2025 можна знайти за посиланням:

https://www.cbd.int/biodiversity-day.

9 грудня 2022 року в Монреалі світ зробив важливий крок до збереження природи – на Конференції Сторін Конвенції про біологічне різноманіття було ухвалено Куньмінсько-Монреальську Глобальну рамкову програму (GBF). Вона ставить за мету зупинити і подолати втрату біорізноманіття до 2030 року.

Програма передбачає чотири ключові цілі до 2050 року:

• зупинити вимирання видів і відновити екосистеми;

• забезпечити стале використання природи на користь людям;

• справедливо розподіляти вигоди від використання генетичних ресурсів;

• створити фінансові та організаційні механізми для збереження природи.

📌Наша країна попри війну теж активно долучається до цього процесу. Наразі Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України працює над Стратегією охорони біорізноманіття до 2035 року, яка має стати національним дороговказом у справі збереження природи.

Від початку повномасштабного вторгнення в Україну біорізноманіття Одеської області особливо потерпає від бойових дій. Військова агресія вплинула на кожен компонент довкілля області, зокрема, постраждали ландшафти, забруднюється повітря, водні ресурси, ґрунти, знищується тваринний та рослинний світ та середовища їх існування.

Департамент екології та природних ресурсів Одеської обласної державної адміністрації пропонує підприємствам, установам, організаціям, закладам освіти, неурядовим громадським організаціям, громадянам приєднатися до відзначення Міжнародного дня біорізноманіття та нагадує про необхідність збереження біорізноманіття для збереження життя на нашій планеті в цілому, адже відновлення екосистем, зазвичай, набагато дорожче, ніж їх захист. 💚